הוצאת "הולצר ספרים"
הלל צייטלין\ כוונות וייחודים – מחשבה ושירה
הוצאת 'הולצר – ספרים', יולי 2018, 270 עמודים, כריכה רכה.
מחיר קטלוגי 89 ₪
מבצע למזמינים דרך האתר: 62 ש"ח בלבד!

הלל צייטלין (1872 – 1942) היה אדמו"ר מבית קאפוסט (ענף של חב"ד) אשר התרחק מעבותות ההלכה והתקשר לתנועה הציונית בראשית דרכה. הוא היה הוגה דעות עצמאי, מבקר ספרות, פרשן וחוקר דתות, כתב מעל 700 מאמרים וספרים. ספר זה ראה אור לראשונה בשנת 1911 ועדיין הוגים בדבריו העמוקים בימינו.

איש ההלכה העצום, המשורר החולמני, האדמו"ר המיוחס, המשכיל הכופר, המיסטיקן המפוכח אשר היה ציר מטעם תנועת 'המזרחי' והצביע בעד תוכנית אוגנדה – באשר התארים אשר יתארו את רבינו הלל צייטלין – קולו החזק הבוטח והעדין עודו מאיר באור איתן על חיינו כיום. אל מול תהומות הספק והיאוש הקיומי של עידן המדע המשכפל כל דבר רגיש ואמיתי ניצב אדם אשר מבקש להטוות שיטה על דרך האמת ליחידים רבים. שיטה המבקשת לבנות את עם ישראל בתור אומה של יחידים. גם כי חלפו יותר ממאה שנה מאז התפרסם הספר רעיונותיו המעמיקים עדיין מהדהדים למעמקי לב האומה ונשמת היחיד.

תהלים להאדס \ליאור הולצר
הוצאת 'הולצר – ספרים' דצמבר 2018, 96 עמודים, כריכה קשה. עותקים ממוספרים.
מחיר קטלוגי 59 ₪
מבצע למזמינים דרך האתר: 49 ש"ח בלבד!

שירי תהילה לתפארת אלי יוון ולהאדס – אל השאול – בראשם. מסודרים בשיטת האלגיה והפוליהימניה. מיתוסים חדשים מאת דת יוון העתיקה.

השמחה העצומה \ מאת: עמנואל גולדשטיין
הוצאת "הולצר – ספרים" 212 עמ' כריכה רכה.
מחיר קטלוגי 88 ₪
ממבצע למזמינים דרך האתר: 59 ש"ח בלבד!

המשיח כבר הגיע, עזב והשאיר אחריו חורבן. בית המקדש השלישי נבנה וכבר נחרב. במלחמה הגדולה ישראל הושמדה מעל המפה. לא נשאר זכר מכל התרבות היהודית. כל זה קרה בעבר הרחוק, העולם נראה אחרת כעת. משטר מחשבות טוטליטרי מולך בנשמות נתיניו, באמצעות הבורות. עשרות שנים אחר כך חסר בית בסיאטל מקבל התגלות בה מתגלה לו שהוא היה אחד מהכוהנים האחרונים ששימשו בקודש – עוד כאשר בית המקדש התקיים. כל המידע הזה נמצא בעמוד הראשון של הספר – העלילה מתפתחת למקומות מרתקים, מופלאים ופלאיים.

'השמחה העצומה', מראשיתו ועד סופו, נכתב בחכמה ציורית רבה וביכולת אמנית נדירה. הזיווג הנפלא של פשטות התוכן הסיפורי, הסגנון המלוטש, עומקה של המחשבה, עם כוח דמיון חזק ובהיר, התנועה החיונית ברגעי הפעולה והקו הכללי המיוחד של העלילה – ועל כל אלו רוח ההיתול העמוקה, ההומור המשלח חיציו בהווה, כל אלה מצטרפים יחד למחול אחד של יופי ושלמות ומעלים את הספר למדרגה עליונה של יצירה חדשה המתעלה על פני הזמנים ונוגעת בנצח עצמו. ללא ספק, אלו הם דבריו של רב-אמן אמיתי.

'ספר הבריאה' \רבי נתן מעזה (נתן העזתי)
מהדורה ביקורתית וניתוח מאת: ליאור הולצר
הוצאת הולצר – ספרים, יוני 2019, 576 עמודים, כריכה קשה מהודרת – הטבעת כסף
מחיר קטלוגי: 179 ₪
מבצע למזמינים דרך האתר: 149 ש"ח בלבד!

'ספר הבריאה'
הוא ספר הקבלה הלוריאני הגדול, אשר בו מפותח העניין השבתאי בשיא שלמותו. ספר זה הוא הבנין השלם ורב-המופת של גדול הדור אשר נקבע על ידי גדולי ישראל כנביא מוחזק.

*מטרתו של מחקר זה היא להוציא לאור מכתבי-יד של חיבור בשם 'ספר הבריאה', אשר נכתב בשנת 1670 על ידי אברהם נתן בנימין בן אלישע חיים אשכנזי, המכונה נתן העזתי, הוא רבי נתן מעזה. ספר זה הועתק במספר כתבי-יד אשר שרדו ומצאו את דרכם למקומות רבים, עד אשר לבסוף אסף אותם פרופ' חיים וירשובסקי ז"ל בשנות השלושים והארבעים של המאה העשרים, באוניברסיטה העברית בירושלים. וירשובסקי החל מפעל של עריכה מדעית של החיבור ואף פרסם חלק קטן ממנו, אולם צוק העיתים מנע ממנו מלסיים את המפעל הגדול והוא נקרא ללמד בישיבה של מעלה. כעת, מוגשת לקורא המהדורה המלאה, מלווה במחקר שיטתי מקיף. המחקר מוגש בנפרד מהטקסט המקורי. באופן זה, קורא אשר יבקש לקרוא את הטקסט ללא הניתוח יוכל לעשות זאת בנקל, אולם אם יבקש להתעמק במחקר עצמו יוכל להוסיף על ידיעותיו.

לא בכל יום מזדמנת הזכות הגדולה להשיב ספר אבוד לארון הספרים היהודי, ודאי לא של אחד מגדולי הרבנים היהודיים של הדורות האחרונים, קל וחומר לא של דמות הלכתית בקנה המידה של רבי נתן מעזה. לפנינו טקסט אשר אין שני לו ברחבי הספרות העברית, הרבנית והמשיחית. זהו החיבור המרכזי של התנועה השבתאית לאחר התאסלמות שבתי צבי. חיבור אשר נכתב על ידי מחולל התנועה, רבי נתן מעזה. כידוע, רבי נתן הוחזק כנביא על ידי גדולי ישראל של זמנו והיה מאלו שקבעו את שבתי צבי כמשיח. הוא אשר נתן טעם עמוק להתאסלמותו והוא אשר ביקש למנוע התאסלמות המונית בעקבות זו של שבתי צבי.

הלל צייטלין\ הטוב והרע
הוצאת 'הולצר – ספרים' אוקטובר 2016, 236 עמודים, כריכה רכה.
מחיר קטלוגי 89 ₪
מבצע למזמינים דרך האתר: 62 ש"ח בלבד!

סקירה מקיפה של רעיון הטוב והרע על פי השקפת חכמים יהודיים, רומאים, יוונים, הודים, גרמנים - חסידים ואנשי מעשה, על פי שיטת הבודהיזם, ניטשה, רמבם, שפינוזה, בעל התניא, המקובלים, והמדענים. ספר שיטתי ומקיף המזמין את הקורא להתעמק בחכמה העתיקה בימיו. ספר זה ראה אור לראשונה בשנת 1911 ועדיין הוגים בדבריו העמוקים בימינו.

למוסדות וחנויות ספרים אחרות אנחנו מציעים תנאים רכישה משופרים. לכל שאלות וקושיות אנא פנו אלינו:
הולצר ספרים
רחוב יפו 91 ירושלים
076-5433800
holzerbooks@gmail.com